Siirry suoraan sisältöön

Tarjoamme yhteistyössä Kalpan kanssa peli-illan syöpään sairastuneiden lasten perheille, nuorille ja nuorille aikuisille 15.2.2025

Sylvan ”Yhdessä” kampanjan liigaottelu pelataan 15.2.2025 klo 17.00 Olvi areenalla! Otteluparina Kalpa – Sport!

Kun lapsi tai nuori sairastuu syöpään, koko perheen elämä pysähtyy. Yhdessä tuemme syöpään sairastuneita lapsia ja heidän perheitään.
Syöpää sairastavien lasten, nuorten, nuorten aikuisten ja heidän läheistensä yhdistys Sylva on Liigan hyväntekeväisyyskumppani ja Pohjois-Savon Syöpäyhdistys on myös mukana tapahtumassa.
Olemme mukana illassa myymässä Kultanauhoja, joiden tuotto käytetään lasten ja perheiden hyväksi Pohjois-Savon alueella.
Tule mukaan otteluun!
Tarjoamme yhteistyössä Kalpan kanssa peli-illan syöpään sairastuneiden lasten perheille, nuorille ja nuorille aikuisille.
Tule mukaan peli-iltaan ilmoittautumalla 12.2. mennessä:
sari.nousiainen@pohjois-savonsyopayhdistys.fi tai puh. 044 749 7533